tālr. 29211634

Maršruti / Mežvidi - Gaujas tilts (Spicrāmis)

Samērā īss maršruts,kur laikā iespējams izbaudīt Gaujas plašumus un apmeklēt krastā esošās dabas takas. Maršruts piemērots iesācējiem, tas nav pārāk garšs, kā arī upe šajā maršutā ir mierīga un bez šķēršļiem. Brauciena laikā iespējams vērot dažādu sugu spāres, kā arī vienā no maršruta posmiem var apskatīt priežu čiekuru audzēšanas vietu. Brauciena galapunktā zem tilta var vērot kā ligzdo bezdelīgas, kas par savu mājvietu izvēlējušās tilta pamatni.

Upes tips- Plaša, mierīga.

Apskates objekti:

  • Zīles dabas taka- dažādi mežu biotopi,Gaujas vecupes, taka aprīkota ar tiltiņiem un skatu platformām, pieejami stendi un vides gids.
  • Vekšu dabas taka- pieejami stendi ar informāciju par dabas daudzveidību, palieņu pļavām, vecupēm un to veidošanās procesiem, pieejamas divas skatu platformas, no kurām var vērot vecupes un atjaunotās pļavas.
  • Mežvidi- Ainaviska atpūtas vieta, kas atšķiras no pārējām pieejamajām pļavām šajā posmā ar to, ka tiek saglabāta neskarta daba, augu daudzveidība un pļavās neganās govis. Plašas pļavas, kas var tikt izmantotas putnu un augu vērošanai un izpētei, kā arī kā atpūtas un telšu vieta. Mežvidu teritorijā pieejamas vairākas Gaujas vecupes, kurās iespējams makšķerēt un vērot bebrus. Teritorijā var pētīt un apskatīt 1. Pasaules kara ierakumus.
Atpūtas vietas:
  • Tači-senā nēģu zvejas vieta
  • Plostu sienamā vieta- piknika, telšu un ugunskura vietas
  • Spicrāmis- nojume, telšu, ugunskura un piknika vietas